jak méně mít, více žít : o projektu

o projektu

Minimalismus neznamená najednou vyhodit všechny věci, dát sbohem všem lidem a odstěhovat se do hor k dožití v jeskyni o samotě. Jde o to vlastnictví a užívání předmětů, realit, vztahů a informací zpochybnit a ponechat jen ty, které skutečně potřebujeme. Zkrátka jde o to se v životě soustředit na to podstatné co dává smysl a vše ostatní eliminovat.

Proč?

Z následujících důvodů, které mi dávají smysl a ke kterým jsem selským rozumem došel a které jsou postaveny na 3 hlavních pilířích:

Všechny články na tomto portálu nějak souvisí s jedním z těchto tří pilířů. Někomu jinému smysl dávat nemusí a já je nikomu nebudu vnucovat. Co se týká změn, myslím, že je potřeba začít především u sebe a pokud je možnost šířit důležité informace (hudbou, blogem, diskusí, kurzem) kolem sebe. Proto vzniknul tento projekt.

Důvody k minimalistickému způsobu života:

Jak tedy vypadá takový přístup k životu?

Některé věci praktikuji už roky, jiné zase zkouším několik měsíců. Ke všem jsem došel přirozeným vývojem a zjištuji, že věci spolu souvisí víc, než bych si předtím připustil. Snažím se mít oči otevřené, naslouchat a hlavně zkoušet a poznávat věci na vlastní kůži, ne jen kritizovat od stolu v hospodě.

Doufám, že vás mé příspěvky o minimalistickém životě inspirují. Budu rád, pokud se zapíšete  k newsletteru nebo posdílíte.

o mně : facebook : google+ : kurzy minimalismu : ke čtení